توییتر اعلام کرده است که از “کلیه کارمندان خود در سراسر جهان” می خواهد در صورت امکان از خانه کار کنند. هدف از این دورکاری، مبارزه با شیوع ویروس کرونا است. البته توییتر در پیام خود مشخص نکرده است که کارمندان تا چه زمانی باید به این دورکاری ادامه دهند.

464ب6س8ی4ب6س8ب4 300x197 - پیام توییتر به کارمندانش در سراسر جهان: " در خانه کار کنید، کرونا در کمین است"

به نقل از ورج، درخواست توییتر از کارمندان برای کار در خانه، حالت الزامی ندارد. به عبارت دیگر، افرادی که ترجیح می دهند یا نیاز دارند در دفاتر خود حاضر شوند همچنان مجاز به این کار خواهند بود. (به جز کارمندان هنگ کنگ ، ژاپن و کره جنوبی ، به دلیل محدودیت های دولتی در آنجا ) .

در اطلاعیه توییتر ذکر شده است که در تلاش است سطح  تمیز کردن و ضد عفونی عمیق سطوح را در دفاتر خود ارتقا دهد. افزون بر این ها، هشدارهای متعددی برای بهداشت فردی و جمعی کارمندان ارسال می شود و بسته بندی و آماده سازی مواد غذایی روزانه کارمندان نیز از این پس با دقت و در محفظه های پرس شده، با هدف پیشگیری از انتشار ویروس پخش می شود.

جک دورسی ، مدیر عامل توییتر نیز  اعلام کرد که سیاستی مشابه با توییتر را  در Square (که مدیر عامل آنجا نیز دورسی است) انجام می دهد چرا که کرونا در کمین است.  این سیاستهای جدید تنها یک روز پس از آن انجام می شود که توییتر اعلام کرد همه کارمندان این شرکت موظفند سفرهای مهم، رویدادهای مختلف یا گردهمایی ها در شهرهای مختلف را لغو کرده و ترجیحا در شهر خود بمانند. این تصمیم حتی می تواند روی رویدادهای آتی توییتر تاثیرگذار باشد اما به نظر می رسد توییتر قصد دارد روی سلامت کارمندان متمرکز باشد.

نگرانی از گسترش ویروس کرونا تاکنون اثرات گسترده ای در صنعت فناوری داشته و مراسم متعددی لغو شده اند. کنگره جهانی موبایل ، کنفرانس توسعه دهندگان F8 فیس بوک ، کنفرانس توسعه دهندگان بازی ، نمایشگاه اتومبیل ژنو و دو کنفرانس کوچکتر گوگل و مایکروسافت قبلاً لغو شده یا به تعویق افتاده اند.

منبع:ورج