برند مشهور اورال بی از نوعی مسواک جدید رونمایی کرده است که هوش مصنوعی خیره کننده ای دارد و با قیمت ۲۲۰ دلاری به فروش می رسد. این مسواک می تواند ایرادهای شما در حین مسواک زدن را کشف کرده و در این زمینه به شما هشدار دهد.

 

54s5fs4e68f4s6e 2 - هوش مصنوعی مسواک جدید «اورال بی» به شما اخطار می دهد بهتر مسواک بزنید

 

مسواک برقی جدید اورال بی که با نام “Genius X” شناخته می شود از هوش مصنوعی برای بهبود شرایط مسواک زدن کاربران استفاده می کند.

این مسواک از طریق بلوتوث به یک برنامه در تلفن همراه شما متصل می شود. هنگامی که شروع به مسواک زدن می کنید ، برنامه هوشمند یک تایمر نشان می دهد که چه مدت مسواک زده اید و شما را راهنمایی می کند که در کدام دندانها ضعیف تر عمل کرده اید و باید بهتر مسواک بزنید.

54s5fs4e68f4s6e 1 - هوش مصنوعی مسواک جدید «اورال بی» به شما اخطار می دهد بهتر مسواک بزنید

شرکت اورال بی در توصیف این مسواک می گوید: این مسواک از حسگرها استفاده می کند تا بداند چه موقع فشار زیادی به دندانها وارد می کنید یا چه زمانی به اندازه کافی مسواک نمی زنید و سپس داده ها را از طریق حسگرها به برنامه می فرستد. برنامه از این داده های حسگر استفاده و از طریق الگوریتم هوش مصنوعی  داده ها را تحلیل می کند. در نتیجه  به شما می گوید بهترین روش مسواک زدن برای شما کدام است یا به شما امتیاز می دهد که خوب مسواک زده اید یا خیر.

این نخستین مسواک با قابلیت اتصال به تلفن همراه نیست که شرکت اورال بی به بازار عرضه کرده است. این شرکت در سال ۲۰۱۴ نیز یک مسواک بلوتوثی را وارد بازار کرد که می تواند با کمک دندانپزشک برنامه ریزی شود. پس از آن اورال بی  خط تولید مسواک های Genius خود را در سال ۲۰۱۶ راه اندازی کرد. اما هیچ یک از مدلهای قبلی به اندازه این مدل به لحاظ هوش مصنوعی قدرتمند نبوده است.

منبع:انتخاب