دونالد ترامپ؛رئیس جمهور ایالات متحده از طراحی آیفونهای جدید راضی نیست و نسبت به نوع طراحی آیفون به تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل معترض شده است.

دونالد ترامپ که عادت دارد در توییتر هر نوع اعتراضی را مطرح کند، این بار به موضوع آیفونهای جدید پرداخته و می گوید: “دکمه هوم آیفون خیلی بهتر بود.”

این اعتراض ظریف دونالد ترامپ حکایت از این دارد که او در استفاده از گوشی های جدید شرکت اپل که فاقد دکمه هوم هستند به مشکل برخورده است و نمی تواند سلیقه خود را با آن وفق دهد. آخرین آیفونی که دکمه هوم داشت، آیفون ۸ بود. اما به نظر می رسد ترامپ همان مدل های قدیمی را به مدل جدید ترجیح می دهد.

755778 660 1 - دونالد ترامپ نسبت به طراحی آیفونهای جدید معترض شد

دونالد ترامپ همیشه عادت دارد درباره موضوعات مختلف در توییتر اظهار نظر کند و البته این نخستین باری نیست که وی درباره شرکت اپل حرف می زند. مدتی پیش او و تیم کوک درباره تحریم های ایالات متحده علیه چین و سرنوشت همکاری اپل و چینی ها جلسه ای داشتند و ترامپ در توییتر درباره این جلسه نوشت که جلسه ای خوب بوده که البته به نفع اپل پیش رفته است. نکته جالب این که ترامپ در توییتر ب جای تیم کوک نوشت تیم اپل. همین موضوع و خطای لفظی نیز اسباب سرگرمی کاربران بسیاری شده بود.

اکنون نیز توییت جدید ترامپ اسباب خنده و نقد قرار دارد. چرا که ترامپ به راحتی در مورد نوع و مدل گوشی شخصی خود در دنیای مجازی حرف می زند، آن هم بدون در نظر گرفتن تبعات امنیتی و جاسوسی چنین اقدامی. بارک اوباما، رئیس جمهور پیشین امریکا، بارها گفته بود سازمان های اطلاعاتی به او اجازه استفاده از آیفون را نمی دهند، او از تلفن بلک بری با یک سیستم امنیتی اختصاصی استفاده می کرد.

منبع:انتخاب