612812 251 - تراشه های جدید سامسونگ در راهند / 12 گیگابایت حافظه / فرایند 10 نانومتری

سامسونگ تولید تراشه های جدید ۱۲ گیگابایتی اختصاصی را برای گوشی های خود آغاز می کند. بر این اساس، تراشه های نسل بعدی با فرآیند ۱۰ نانومتری تولید می شوند و در مقایسه با نسخه های قبلی، فضای کمتری را در اختیار دارند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اگر فکر می کنید تا کنون گوشی های شما حافظه قابل قبولی نداشته، اکنون غول فناوری کره انتظارات شما را تغییر می دهد.

سامسونگ اعلام کرد که تولید تراشه های ۱۲GB LPDDR4X RAM خود را آغاز کرده است. بیشتر تلفن های همراه هوشمند اندرویدی با ۴ گیگابایت رم، مانند پیکسل ۵ گوگل  دارای ۸ گیگابایت رم هستند و حتی گلکسیS10 سامسونگ نیز همین شرایط را دارد.

در حالی که نسخه S10 Plus با ۱۲ گیگابایت رم همراه است، از این ماژول جدید استفاده نمی کند،  در عوض این تلفن هوشمند از فرآیند ۲۰ نانومتری قدیمی تر استفاده می کند.تراشه جدید ۱۲ گیگابایتی از پردازش ۱۰ نانومتری استفاده می کند که طبق گفته سامسونگ این تراشه امکان باز شدن فضای بیشتر درون گوشی را فراهم می کند که مصرف انرژی را کاهش می دهد.

تلفن های دارای این ماژول حافظه جدید قادر خواهند بود به راحتی بیش از پنج دوربین، اندازه صفحه نمایش بزرگتر، هوش مصنوعی بهتر و الیته ۵G  را مدیریت کننند. بر اساس بیانیه سامسونگ  این تکنولوژی چندکاره با یک تلفن همراه با ۱۲ گیگابایت رم نیز می تواند بسیار مفید باشد.

معاون اجرایی سامسونگ الکترونیک در کنفرانس مطبوعاتی فروش حافظه جدید گفت: “با استفاده از LPDDR4X، موقعیت خود را به عنوان موثرترین سازنده حافظه تلفن همراه تقویت می کنیم تا تقاضای فزاینده ای را که از تولیدکنندگان گوشی های هوشمند در سراسر جهان مطرح می شود، پوشش دهیم.”