بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت که سالهاست به علت فعالیت‌های بنیاد نیکوکاری خود مورد توجه است، این روز‌ها نیز درگیر تولید کیت‌های تشخیصی کرونا و حمایت مالی از موسسات مبارزه با کرونا است. وی در جدیدترین مصاحبه خود با سی ان بی سی گفت که مدارس می‌توانند از پاییز مجددا بازگشایی شوند.

گیتس گفت: «من فکر می‌کنم مدرسه‌ها می‌تواند در پاییز بازگشایی شوند. با این حال انتظار نمی‌رود ترم‌های بهار و تابستان چندان موفق برگزار شوند و بسیاری از والدین نیز از حضور فرزندان خود در مدرسه پیشگیری می‌کنند؛ بنابراین فکر نمی‌کنم امسال، شاهد سال تحصیلی پرشوری باشیم.»

bill g - بیل گیتس: مدارس می‌توانند در فصل پاییز بازگشایی شوند / دانش آموزانی که به آموزش آنلاین دسترسی نداشتند بیش از سایرین خسارت دیدند

گیتس همچنین نابرابری‌های ناشی از یادگیری آنلاین را برجسته کرد؛ و گفت: «در پایان همه گیری کرونا، دانش آموزان کم درآمد بیشتر از سایرین از تعطیلی مدارس آسیب خواهند دید.» مدارس در سراسر ایالات متحده برای هفته‌ها بسته شده اند و هیچ چشم اندازی برای برنامه‌های آتی مدارس به شکل رسمی اعلام نشده است. زیرا همه گیری کرونا همچنان در سراسر جهان در حال گسترش است.

اما بیل گیتس اطمینان دارد که حداقل بچه‌های آمریکایی می‌توانند برای سال تحصیلی بعدی به مدرسه برگردند. وی گفت: «من فکر می‌کنم مدارس می‌تواند در پاییز فعالیت عادی خود را آغاز کنند.»، اما همانطور که گیتس نیز اشاره کرد سال تحصیلی فعلی بسیار کم رونق پیش می‌رود، برخی مدارس به آموزش آنلاین و درجات مختلفی از موفقیت رسیده اند، اما واقعیت این است که همه دانش آموزان به فناوری و خدمات مورد نیاز آموزش آنلاین دسترسی ندارند.

گیتس گفت: «بیشتر مدارس خصوصی، به صورت آنلاین تدریس می‌کنند و اطمینان حاصل می‌کنند که تمام دانش آموزان دارای دستگاه مناسب و اتصال اینترنتی هستند، اما شرایط برای بچه‌هایی که دسترسی انلاین ندارند، ناعادلانه خواهد بود، بنابراین این یک معضل بزرگ آموزشی است.»

به نظر می‌رسد این نابرابری در پایان همه گیری کرونا برجسته‌تر خواهد شد. گیتس در این خصوص گفت: «در پایان، دانش آموزان کم درآمد بیشتر از سایرین از تعطیلی مدارس آسیب خواهند دید.»

منبع:انتخاب